Rodzinne wakacje w Bieszczadach – wybierz odpowiednie domki

Bieszczady to znakomity pomysł na urlop z całą rodziną. To jedne z wyjątkowo przyjaznych rodzinom pasm górskich, gdyż są całkiem proste trasy i niewysokie szczyty. Dokąd warto wybrać się rodzinne wczasy w Bieszczady? Sprawdź często odwiedzane miejsca i atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Nocleg w Bieszczadach.

Istotą dobrego odpoczynku jest dobry plan na urlop i oczywiście nocleg. Musi być przyjemny i bezpieczny. Nieopodal centrum miasteczka lub na uboczu, u podnóża gór, w zależności od zainteresowań. Jeśli wyruszamy na odpoczynek z dziećmi, warto zweryfikować, czy obiekt oferuje im specjalne atrakcje. W jednych będzie mały plac zabaw, w drugich salę zabaw, a w gospodarstwach agroturystycznych – zwierzęta zagrodowe, które za wiedzą właścicieli obiektu będziemy mogli pogłaskać lub nakarmić.

Jeśli szukacie miejsca, w którym będziecie mogli bez obecności innych gości odpoczywać na łonie przyrody. Znajdziecie wyjątkowo atrakcyjne oferty drewnianych domków https://domki.bieszczadomaniak.pl/, które umożliwią przyjemny pobyt i umożliwią poczuć się jak mieszkańcy tego pięknego regionu.

Chatka Puchatka znowu otwarta.

Najpopularniejszym obiektem w Bieszczadach jest atrakcyjna Chatka Puchatka – schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi do niej szlak, który powinni być w stanie przejść nawet mniej doświadczeni piechurzy. Ciekawe schronisko w 2022 zostało odnowione. Dlatego można odwiedzać już inny, w pełni unowocześniony obiekt. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część trasy, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu zawsze należy liczyć się z dalszą oraz bardziej wymagającą trasą, na którą warto z wyprzedzeniem się przygotować.

Bieszczady to stale mało oblegany rejon Polski, dzięki czemu zaznamy tu relaksu i odprężenia od wielkomiejskiego hałasu. Choć baza noclegowa nie jest tak rozwinięta bardzo dobrze, w miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady szczególnie atrakcyjne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji domku należy przemyśleć z wyprzedzeniem. Jeżeli zdecydowałeś się na tutejsze noclegi – Bieszczady zapewniają także prywatne kwatery, jak i samodzielne domy.

Piękne widoki z zapory nad Soliną.

Choć dla wielu ludzi Solina to już prawdziwe Bieszczady, będąc w okolicy zdecydowanie należy tu przyjechać. Modna zapora nad jeziorem Solińskim sprawi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmniejszymi turystami. Obecnie jest tu także wyciąg kolejkowy, z którego rozciąga się piękny i atrakcyjny widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad akwenem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto przyjechać do Polańczyka i tam sprawdzić jakie oferuje nam atrakcje.

Co jeszcze zobaczyć.

Bieszczady to teren w których zobaczyć można wiele ładnych wodospadów czy leśnych terenów. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć swoją wycieczkę. W Ustrzykach Dolnych koniecznie przyjedźcie do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Bieszczady są znane z ogromu dzikich, które łatwo natrafić na górskich szlaku. Prawie na każdej ścieżce turystycznej znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a dodatkowo drapieżnikami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem czeka na was Pokazowa Zagroda Żubrów.